2013 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Kübik Grup, kurumların ihtiyaçlarına uygun Ar-Ge ile teknolojik ekosistemi destekleyen, yenilikçi ve uçtan uca çözümler sağlayan ve projeler geliştiren bir teknoloji şirketidir. Ar-Ge alanında uzman kadrosu ile kurumlara kuruluştan işleyişe, proje desteği sağlayarak dijital ve teknolojik ekosistemlerine dahil olur. Yazılım, donanım ve mekatronik çözümler geliştiren Kübik Grup, üretme stratejisinin önemli bir aktörü olan tasarım, Ar-Ge ve proje yönetimi faaliyetlerini de gerçekleştirmektedir.

Projelerinde savunma, bankacılık, bilişim güvenliği, donanım ve mekanik konusunda uzman mühendis ve öğretim üyeleri ile birlikte çalışmalarda bulunmaktadır. Hizmet sunduğu kurumların ihtiyaçlarına göre çeşitli ürün ve projeler geliştirmiş Kübik Grup, uçtan uca uygulama ve bilgi güvenliği alt yapısı ile çözümler sunmaktadır. Projeleri arasında Mobil Anons, Nakit Yönetim Sistemleri, Fiber LED Aydınlatma Sistemleri, Dezenfektif Antimikrobiyal Sistemler gibi teknoloji çalışmaları yer almaktadır. Aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi ile birlikte Türkiye’nin ilk Bilişsel Sistemler Laboratuvarını kurmuştur.

Sivil Savunma konularında özel proje çalışmalarında da bulunan firmamız, ‘’Yüksek Hızlı, Arama ve Kurtarma, Su Üstü Otonom Sistemi Geliştirme Projesi” multidisipliner proje çalışmalarında bulunmaktadır.